Szamotuły - Parafia pw. Świętego Krzyża - 30.06.2015

We wtorek 30 czerwca 2015 r. o godz. 10.30 obraz św. Józefa przybył do parafii pw. Świętego Krzyża w Szamotułach, której proboszczem jest ks. kanonik Piotr Mamet. Święta ikona została przeniesiona z samochodu-kaplicy do kościoła.

O godz. 16.00 ojciec kustosz Stanisław Plewa OCD odprawił Mszę św. w intencji osób chorych, samotnych i starszych. Wygłosił okolicznościowe kazanie i odczytał modlitwę-akt zawierzenia wszystkich cierpiących parafian św. Józefowi.

Po zakończonej Eucharystii ks. proboszcz odmówił modlitwę dziękczynną kończącą czas nawiedzenia obrazu w parafii. Następnie peregrynujący wizerunek został przeniesiony z kościoła do samochodu-kaplicy.

Niech św. Józef modli się za duszpasterzami i wiernymi parafii Świętego Krzyża.

{phocagal-lery view=categories|categoryid=62}

Szamotuły - Parafia pw. Matki Bożej Pocieszenia i św. Stanisława Biskupa - 29-30.06.2015

W poniedziałek 29 czerwca 2015 r. o godz. 21.00 na prośbę dziekana dekanatu szamotulskiego, a zarazem kustosza Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia ks. kanonika Mariusza Marciniaka peregrynujący obraz św. Józefa rozpoczął nawiedzenie w Sanktuarium będącym jednocześnie kościołem parafialnym pw. Matki Bożej Pocieszenia i św. Stanisława Biskupa. Na święty wizerunek oczekiwał przed Sanktuarium jego kustosz, ks. kleryk oraz jeden parafianin.

Przenieśli oni świętą ikonę z samochodu-kaplicy do Bazyliki, a po drodze dołączył do nich ks. wikariusz Michał Nowak.

Po ustawieniu obrazu w prezbiterium, w obecności zgromadzonych wiernych, ks. proboszcz wygłosił stosowny fragment Ewangelii i własnymi słowami przywitał święty wizerunek. Ojciec kustosz Stanisław Plewa OCD odczytał list papieża Franciszka, który błogosławi wszystkim uczestnikom peregrynacji.

Następnie rozpoczęła się Eucharystia, która sprawował ks. neoprezbiter Bartłomiej Dolata, podczas której cała parafia została powierzona opiece św. Józefa.

Następnego dnia o godz. 9.00 ojciec kustosz odprawił Mszę św. z udziałem osób starszych, samotnych i chorych oraz wygłosił okolicznościowe kazanie. Przedstawiciele zebranych na Eucharystii przeczytali modlitwę-akt oddania cierpiących parafian św. Józefowi.

Po zakończeniu Mszy św. wierni przez pewien czas modlili się przy świętej ikonie, po czym o godz. 10.15 została ona przeniesiona przez kustosza Sanktuarium oraz osoby świeckie do samochodu-kaplicy w asyście garstki wiernych.

Dziękujmy Bogu, że chociaż dwie parafie z całego dekanatu szamotulskiego: parafia pw. Matki Bożej Pocieszenia i św. Stanisława Biskupa oraz parafia Świętego Krzyża w Szamotułach zechciały zaprosić św. Józefa w peregrynującym obrazie. W Szamotułach gościł on jedną dobę.

Niech Niepokalane Serce Maryi i Przeczyste Serce Świętego Józefa wyprasza potrzebne łaski duszpasterzom i wiernym powierzonym ich pieczy.

{phocagal-lery view=categories|categoryid=63}

Szamotuły - Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi DPS - 29.04.2015

W środę 29 kwietnia 2015 r. obraz św. Józefa nawiedził Dom Zakonny Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi oraz Dom Pomocy Społecznej, które Siostry prowadzą, w Szamotułach.

Wizerunek świętego Józefa przywitał kapelan Sióstr Franciszkanek, ks. kanonik Bogdan Kończak, który o godz. 11.00 w kaplicy zakonnej odprawił Mszę św. Kazanie wygłosił ojciec Stanisław Plewa OCD, kustosz peregrynacji. W Eucharystii uczestniczyły Siostry i ich podopieczni.

Do popołudnia w kaplicy trwała indywidualna modlitwa. O godz. 15.00, po Koronce do Miłosierdzia Bożego odmówionej przez Siostry nastąpiło wzruszające indywidualne zawierzenie się Sióstr opiece św. Józefa.

W godzinach wieczornych ks. kapelan odmówił modlitwę pożegnania obrazu, który w asyście wszystkich Sióstr został odprowadzony do samochodu-kaplicy.

Niech św. Józef wyprasza Boże błogosławieństwo ks. kapelanowi i Siostrom, które z wielką miłością opiekują się mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej, oraz wszystkim, którym Siostry służą.

{phocagal-lery view=categories|categoryid=11}

OO. Karmelici Bosi, Sanktuarium Świętego Józefa w Poznaniu, ul. Działowa 25

Kustosz peregrynacji o. Stanisław Plewa OCD